Akasya Evleri Hakkında

Akiş, Acıbadem’de eski Ford Otosan arazisi üzerinde yer alan Akasya projesinin çalışmalarına başlamıştır. Proje 182.000 m²’lik arazi üzerinde toplam 400.000 m² inşaat alanına sahiptir. Projede 80.000 m² kiralanabilir alana sahip bir alışveriş merkezi, 1.600 adet lüks konut, 5.000 m² büyüklüğünde bir poliklinik, ayrıca spor, rekreasyon ve sosyal tesisler için 25.000 m² büyüklüğünde bir park yer alacaktır.

Arazi alımı Ülker, Sinpaş, Doğu-Batı ve Corio Grubu’yla birlikte gerçekleştirilen proje için yurtdışından dört ayrı firmanın görevlendirildiği konsept çalışmaları tamamlanmıştır. Final proje için merkezi Baltimore’da bulunan Amerikalı Development Design Group firması ile anlaşma yapılmıştır. Lokal mimar olarak konut parsellerinde Mimarlar Workshop, Alışveriş merkezi parselinde ise Ömerler Mimarlık’la anlaşma sağlanmıştır. Avan proje çalışmaları hızla devam eden inşaata 2008 Mayıs’ında başlanması planlanmaktadır.

Akasya Acıbadem, Üsküdar 34660 İstanbul, Türkiye

İstanbul doğasına kavuşuyor

Akasya'nın doğa! dünyasına hoş geldiniz...
Bazen, şehir hayalının hareketliliğini ve sunduğu tüm olanakları sonuna kadar yaşamak isteriz. Bazense günlük yaşamdan uzaklaşıp, doğanın sakinliği ve pozitif enerjisiyle yenilenmeyi özleriz.

Şimdi, şehrin ve doğanın tüm güzelliklerini aynı anda, hem de İstanbul'un içinde yaşayabileceğiniz yeni bir seçenek var: Akasya!

Yüzölçümü: 182.000 m2
Toplam konul sayısı: 1.580 adet
Toplam yeşil alan: 58.000 m2
Toplam gölet alanı: 7.500 m2
Central park: 26.000 m2
Otopark: 5.500 araçlık

SAF Gayrimenkul Kalite Standardı..

Akasya projesi, tasarımdan üretime tüm aşamalarda müşteri odaklı bir anlayışla yönetilmiş; yaşam kalitesi ve memnuniyet ön [ilanda tutularak projelendirilmiştir. SAF Gayrimenkul A.Ş., öncelikle Akasya'da üretimin tüm süreçlerinde denetim mekanizmasını kurarak, minimum hatayla üretimin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Akasya'da tüm yüzeyler, rüzgâr testi aşamalarından geçmiştir ve yaşamsal güvenlik kriterlerine uygun üretilmiştir.

Akasya; yürürlükteki son Deprem Yönetmeliği, T.S. 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve İlgili yönetmelik hükümlerine uygun bir şekilde yüksek teknolojiyle üretilmektedir. Şantiyede ve laboratuvarlarda Yapı Denetim Firması ve teknik danışmanlarca yapılan testlerde kalite kontrolüne tabi tutulan, TSE belgeli yüksek kaliteli yapı malzemeleriyle projelendirilerek hayata geçirilmektedir.

Projedeki binaların tamamında, detaylı zemin sondajlarına ve hazırlanan ayrıntılı zemin etüt raporlarına uygun olarak; yükleri sağlam zemine aktaran betonarme radye temel ve deprem kuvvetlerini güvenli bir şekilde karşıladığı kanıtlanmış betonarme perde çerçeveli taşıyıcı sistem kullanılmıştır.

Akasya projesi, TSE'ye ve kalite güvence belgeli betonarme projesine uygun yüksek kaliteli hazır beton ve BC III A ile BÇ IV betonarme çeliği kullanılarak inşa edilmektedir.

Yüksek teknoloji ve Akasya...

Akasya'nın teknolojiyle donatılmış altyapısı VVİ-Fİ (kablosuz internet erişimi) olanağıyla Akasya'nın ortak dinlence alanlarında (Central Park, Akasya Life vb.) internete bağlanma kolaylığı sağlanmaktadır.

24 saat kameralarla İzlenen güvenlik sistemi.
Akasya, "Güvenlik Merkezi" tarafından 24 saat kameralı güvenlik sistemiyle izlenmektedir

Ev içi güvenlik konforu.

Evlerdeki izinsiz girişlerde devreye girecek hareket dedektÖrü ve acil durumlarda kullandacak panik butonu sayesinde. Akasya "Güvenlik Birimi" anında haberdar edilmektedir. Ayrıca, muttaklardakİ gaz dedektörlerİ de ev İçi güvenlik konforunu tamamlamaktadır. Evlerde bulunan yüksek kaliteli görüntülü dİyafon sistemiyle, gelen misafirler kontrollü kabul edilmekte, komşular arasında dahili telefon görüşmesi yapılabilmektedir. Bütün konutlardakİ kapı girişlerinde, tek anahtar ile evin içindeki aydınlatmaların kumandasını mümkün kılarak otomasyon altyapısı yer almaktadır.

Yüksek kalitesiyle görüntülü dİyafon sistemi.

Sadece misafirlerinizi kontrollü kabul konforunu sunmakla kalmayacak;
• "Güvenlik Birimi" İle dahili telefon görüşmesi yapabilecek,
• Akasya girişi, bina girişi, çocuk parkı, tenis kortu ve Akasya çevresini de izlevebileceksİnİz.

LOKASYON
Şehrin merkezi buradan "O" kilometre!

Artık İstanbul'da, yeşil ve maviyi bir arada bulacağınız 182.000 m2'lik çok özel bir yaşam alanı var. Bebek Korusu'nun neredeyse üç katı yeşil alan, masmavi bir gölet, koru alanı ve zengin bir sosyal yaşam, şehrin merkezinde keşfedilmeyi bekliyor.

Acıbadem'deki Akasya, hayatına değer katmak ve geleceğe kazançlı bir yatırım yapmak isteyenler için, şehrin merkezini doğal yaşamla buluşturuyor.

Akasya, İstanbul'un merkezinde!
• Boğaziçi Köprüsü'ne 6 km,
• Bağdat Cadtlcsi'ne 5 km,
• Marmaray haltına yürüme mesafesindeki Akasya'da, İstanbul'un enerjik yaşamını dilediğiniz an kolayca yakalayabilirsiniz.

Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi...

Evinize yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir dünya... Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi, dikkat çeken büyükl yaratıcı mimari yapısıyla benzersiz bir dünya sunuyor.

Kaliteli bir alışveriş anlayışının yanında; kültürel aktiviteler, çok amaçlı tiyatro ve sinemalar, farklı konseptlere sahip restoranlar ve Health Club, Akasya'daki yaşamınızı tamamlayacak. Kısaca doğadan kopmadan, şehrin heyecan verici ritmini yanı başınızda bulacaksınız.

Keyif ve eğlencenin buluştuğu nokta!

Akasya Kent'in içinden, sıradışı mimarisiyle yükselen Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi, şehrin yeni cazibe ve buluşma noktası olurken; sanatsal faaliyetlerle de ön plana çıkacak.

Uluslararası konseptte bir çocuk merkezi, çağdaş, çok amaçlı tiyatro, konser ve gösteri salonu, biri IMAX olmak üzere sinema salonları, "Bazaar" meydanı, manzaralı restoran ve kaleler, spor ve Fitness Merkezi, teras katta havuz ve SPA, açık hava gençlik meydanı, süpermarket, elektronik market ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm markalar burada sizinle buluşmaya hazırlanıyor! Tüm bu İmkânlar görkemli bir mimari dizaynla birleşirken, özel tasarlanan akvaryum sütunları, dans eden su gösterileri, İspanyol Merdivenleri gibi birçok sürprizle karşılaşacak; tırmanma duvarları, yürüme ve paten parkurları ile farklı eğlence seçeneklerini aynı anda yaşayabileceksiniz.

Çocukların hayallerini gerçekleştiren Kidzania® Türkiye'de ilk kez Akasya'da!

Sokakları, meydanı, hastanesi, televizyon İstasyonu, İtfaiyesi, bankası, güzellik salonu, şişeleme ve çikolata fabrikaları, F1 yarış alanı ile eksiksiz bir şehir... Pilotların, doktorların, veterinerlerin, polislerin, pizzacıların, arkeologların, tiyatrocuların, kısacası herkesin çocuk olduğu bu şehir, Akasya'da kapılarını açıyor. Her çocuğun hayal ettiği bu şehirde, tüm kontrol onlarda!

Dünyanın birçok ülkesinde, denerken öğreten öğretirken eğlendiren Kİdzanİa<35, çocukların hayallerini gerçekleştiriyor. Bu hayaller ülkesine, birebir boyutlardaki bir uçakla yolculuk yapan çocuklar; ofisleri, mağazaları, tiyatroları, dükkân larıyla gerçek şehir hayatını yaşayacaklar. 50'den fazla aktİvİte ortamında, yetenekleri ve ilgilerine uygun meslekleri seçip gerçekten uygulayabilecekler. Onlar için özel ölçülerde tasarlanan bu şehirde; çocuklarınız, özgürlük duygularını ve sosyal yeteneklerini geliştirirken, gerçek yaşam deneyimleri elde edecekler.

Central Park

Akasya'nın kalbi burada atıyor!
Yaşanılacak en gözde yerler, içinde mavi ve yeşili bir arada barındıran şehirlerdir; İstanbul gibi... Central Park da İstanbul'a değer katan, 26.000 m2'Mk yeşil alanı ve irinden geçen masmavi su yollarıyla çok özel bir buluşma noktası

Akasyalılar İçin gerçek bir dinlenme ve yenilenme alanı olan bu modem yaşamın merkezinde, huzurlu bir durak. Burada yeşilin pozitif etkisiyle dinlenebilir, sakince kitabınızı okuyabilirsiniz. Sevdiklerinizle restoran ve kalelerde vakit geçirebilir. amfitİvatroda eğlenceli bir etkinliğe katılabilirsiniz.

Akasya'nın tam kalbinde yer alan Central Park'ta kendinizi çok İyi hissedecek, birçok farklı seçeneği bir arada bulacak, doğanın pozitif enerjisini yaşamınıza katacaksınız.

Havuzda kumsal keyfiyle doğal bir yaşam merkezi.

Dinamik bir sosyal yaşam, doğayla bir aradayken daha da vazgeçilmezdir. Akasya Yaşam'ın sağlık ve enerji dolu yaşamı sizlere yepyeni deneyimler yaşatacak. Yaklaşık 900 m2 büyüklüğünde, İstanbul'da ilk ve tek kumsalı olan açık havuz İle tatil keyfini şehrin içinde yaşayacaksınız. Bu benzersiz kumsallı havuzda hareketli ve keyifli anlar geçirdikten sonra, restoran ve karede dinlenebilirsiniz. Akasya Yaşam'daki modem tesislerde spor yaparken, doğanın enerjisiyle formda kalacaksınız.

Her günü dinamik ve sağlıklı yaşamanız için tasarlanan Akasya Yaşam'da hayattan aldığınız keyfi artıracaksınız.


Akasya'da yaşam seçenekleri...

İstanbul'un yeşil ve mavi halini keşfedin.
Akasya'nın yaşam stilini oluşturan koru ve gölet, doğanın enerjisini şehir yaşamıyla birleştiriyor.
Giriş katlardaki bahçe keyfi, yatay blokların üst katlarında kat bahçeleriyle devam ediyor.
Anadolu yakasının en yüksek kuleleri İse, sizlere doğanın içinde modem bir yaşam alternatifi sunuyor.

AKASYA KORU
Modern yaşamdan koru manzaraları...
İstanbul'un dört bir yanındaki tarihi korulardan ilham alan Akasya Koru, şehir yaşamında ihtiyaç duyulan yeşil dokuyu, en modern biçimde sunuyor. Akasya Koru'da binlerce ağaç, şehrin İçinde yemyeşil bir dünyayı oluşturuyor. İstanbul'un bu yeni korusu, huzurlu ve modern bir yaşam için Acıbadem1 de canlanıyor. Akasya Koru'da, doğayı yaşamak İçin evinizden çıkmanıza gerek kalmadan, çimle kaplı kat bahçenizde manzaranın keyfini çıkaracaksınız.

AKASYA GÖL
Mavinin dinginliğiyle ayrıcalıklı bir yaşam...
Akasya Göl'de mavinin ve yeşilin İçinde modern bir dünya sizi bekliyor. Burada suyun hayal veren dinginliği yaşamınızın içinden geçecek. Onü tamamen açık bahçe katları ve kat bahçelerinde, gölet manzaranız yeşille birleşecek. Akasya Göl'dekİ koşu-yürüyüş parkurları ve dinlenme alanları sayesinde, doğanın tüm güzelliklerini her gün yaşayacaksınız.

Akasya'da daire tipleri
Şehir hayalını doğayla buluşturan Akasya'da, yeşili ve maviyi modern alanlarda yaşamanız için birçok seçenek var. Farklı beklentilere göre tasarlanan bu daireler, sundukları konforla dikkat çekiyor.

Yüksek Bloklarda Yaşam...

Seçkin bir yaşam için yükselen katlar, yeşil
ve mavinin ortasında resİdence konforunu
doğayla birleştiriyor. Özel güvenlik, eczane,
baby-sittİng, kuru temizleme, housekeepİng
gibi hizmetler, kule yaşamının standartlarını
oluşturuyor.

Bahçeli kule daireleri: Geniş bîr yaşam alanına sahip bahçe katları, koru ve göl dokusunu, evinizin konforuyla bir araya getiriyor.

Kat bahçeli kule daireleri: Hem açık hem de iç bahçe seçenekleriyle ara katlarda bile bahçe keyfi, resİdence konforuyla buluşuyor.

Yatay Bloklarda Yaşam...

Bahçeli daireler: Bahçe katındaki huzurlu hayatınıza koru ya da göl manzarası eşlik ediyor. Her gün, şehrin İçinde bahçe keyfi yaşanıyor.

Kat bahçeli daireler: Doğadan kopmamanız için tasarlanan kat bahçeli dairelerle, üst katlarda da bahçe keyfi devam ediyor.

Dubleks daireler: Çatı dublekslerİndekİ kat bahçeleri doğayı üst katlara taşıyor. Akasya Göl'de bu ayrıcalığa havuz keyfi de ekleniyor.

Teras bahçeli daireler: Ferah kullanım alanlarına sahip teras bahçeli daireler, toplam 45 m2'lik geniş teras alanıyla konforlu ve eğlenceli bir yaşama İmkân tanıyor.

Penthouse Yaşamı

Akasya'nın bu ayrıcalıklı yasam alanlarında doğal bir atmosferde resİdence konforunu yaşayacaksınız. Tek katlı ve dubleks seçenekleriyle, kulelerin en geniş daireleri olan Penthouse dairelerde, İstanbul'un doyumsuz manzarası sizi bekliyor. Tüm yaşam alanlarına yüksekten bakma şansı veren sınırlı sayıdaki bu özel dairelerde farklı bir dünya yaşayacaksınız.

Konum: Boğaziçi Köprüsü'ne 6 km, Bağdat Cadtlcsi'ne 5 km, Marmaray hattına yürüme mesafesinde

Adres: Akasya Acıbadem, Üsküdar 34660 İstanbul, Türkiye

Yüklenici Firma / Firmalar: Akiş Sinpaş SAF Gayrimenkul

Akasya Evleri Görseller

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri