Anthill Residence Hakkında

ANTHILL RESIDENCE HOŞGELDİNİZ.
öyle bir ev düşleyin ki. şehr-i İstanbul her gün, her an, her dakika ayaklarınızın altında olsun. Öyle bir yer olsun ki burası, İstanbul'un en köklü semtlerinden birinde, şehrin tüm dinamizmini size yaşatsın. Ve öyle bir yere konumlansın ki yeni yapılan tünel bağlantısıyla deniz bir adım Ötenizde olsun... Kendinizi İstanbul Boğazı'nı uçarak geçen Hazerfen Ahmet Çelebi gibi hissettirsin. İşte tüm bu hayallerinizin gerçeğe dönüşeceği, bölgemizin en görkemli Residence'ı ANTHILL çok yakında ev sahiplerini karşılamaya hazırlanıyor.
ANTHILL. akıllı bina konsepti ile duygusal zekânın (EQ) birleştiği bir proje. "Bir kere sevince konamayacağınız" bu projeyle Ant Yapı geleceği yaratmaya devam ediyor.

YAŞAM
"Zirvedekiler için" hayata geçirilen ANTHILL'de "İstanbul'u hiç böyle görmemiştim" diyeceksiniz. Şişii'nin tam ortasında yaşamla iç içe olacaksınız. ANTHILL; kentin nabzının hemen yanınızda attığını duyacağınız, hayallerinizin de Ötesinde bir konforla karşılaşacağınız, duygu ve zekanın buluştuğu bir proje.
Orhan Veli'nin dediği gibi; "İstanbul'u dinleyeceğiniz, hafiften bir rüzgarın estiğini ya da bir kuşun eteklerinde çırpındığını" hissedeceğiniz bambaşka bir dünya...

TEKNİK ÖZELLİKLER
Akıllı bina konsepti ile duygusal zekanın (EQ) buluşma noktası: ANTHILL

GENEL
Kullanılacak tüm malzeme ve sistemler ilgili Türk standart ve şartnamelerine yada konusuna göre CE vb.uluslararası normlara uygun olacaktır.

İNŞAAT SİSTEMİ
En son deprem yönetmeliğine uygun, zemin etüdleri ve zemin güçlendirilmeleri yapılmış, radye temel ve perde beton sistemli betonarme taşıyıcı sistem.

DIŞ CEPHE
Isı yalıtımlı, fiber takviyeli beton prekast panel sistemi, kat lobileri cephesinde alüminyum giydirme cephe sistemi, balkonlarda lamine cam korkuluk, cephe temizlik ve bakım ünitesi.

ÇATI ve TERASLAR
Kule çatıları su, ısı ve ses izolasyonlu teras çatı, daire özel terasları su, ısı ve ses yalıtımı üzeri granit seramik kaplama.

DÖŞEME KAPLAMALARI
Salon ve odalar lamine parke. ıslak zeminler {banyo,wc), giriş bolleri, mutfaklar, balkonlar ve koridorlar granit seramik (projesine uygun süpürgelikler ile)


DUVAR KAPLAMALARI
İç duvarlarda saten alçı sıva üzeri su bazlı saten boya veya ithal duvar kağıdı. Banyo ve WC gibi ıslak mekan duvarlarında seramik ve/veya projesine uygun

TAVAN KAPLAMALARI
Banyo ve WC tavanlarında neme dayanıklı olmak üzere tüm mahallerde alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya.

CEPHE DOĞRAMALARI
Isı ve ses izolasyonlu alüminyum doğramalar, projesine uygun olarak temperli, lamine veya düz olmak üzere ısı ve güneş kontrollü ısıcam, projesine ve bulunduğu kata uygun olarak kontrollü ya da tam açılır kanatlar veya kontrollü doğal havalandırma menfezleri.

KAPILAR
Projesine uygun, lake, ahşap veya laminat kaplama iç kapılar ve kişi tanıma sistemli özel daire giriş kapıları.

MUTFAK DOLAPLARI
Projesine uygun, lake, ahşap veya laminat kaplama kapaklı, laminat tezgah ve duvar panelli, projesine uygun paslanmaz çelik evye.

BEYAZ EŞYA
Ankastre mutfak cihazları (elektrikli ocak, bulaşık makinesi, buzdolabı, projesine uygun ayrı veya kombine elektrikli fırın ve mikrodalga fırın), davlumbaz, kurutmalı çamaşır makinesi.

BANYO DOLAPLARI
Projesine uygun, tezgahlı, aynalı, lake, ahşap veya laminat kaplama banyo dolapları.

BANYO,VİTRİFİYE
Projesine uygun gömme rezervuarlı asma klozetler, akrilik duş tekneleri ve/veya küvetler ile duş ve küvet kabinleri, banyo mobilyası ile uyumlu lavabolar, projesine uygun armatür ve aksesuarlar.

DOLAPLAR
Daire giriş hollerinde projesine uygun, lake, ahşap veya laminat kaplama vestiyer dolabı

SES YALITIMI
Katlar ve komşu daireler arasında yatayda (şap altında) ve düşeyde ses yalıtımı.

ASANSÖRLER
Her bir kulede; 1 adet itfaiyeci ve yük asansörü, 4 adet yüksek hızlı yolcu asansörü(havalandırmal). güvenlik alarmlı, ses bağlantılı, deprem sensörlü) olmak üzere 5'er adet otopark katları ile bağlantılı asansör.

SİTE ORTAK ALANLARI
SOSYAL TESİS
Site ortak alanlarında çocuk oyun alanı ve oyun grupları, tırmanma duvarı, basketbol -voleybol sahası, tenis kortu,mini golf alanı ile yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmişpeyzaj düzenlemesi, açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, snack bar, anfi tiyatro, Karınca Tepesi (seyir terasları, yürüyüş parkurları ve barbekü alanları) ; sosyal tesis içerisinde Spa&fitness center (masaj bölümü, güzellik salonu, solaryum, jet pool, vitamin bar), squash, iç mekan kayak pisti, sauna, buhar odası, türk hamamı, duş.vuc, çok amaçlı toplantı salonu, bilardo, masa tenisi, kafeterya, yönetim alanları, çocuk oyun kulübü, kapalı yüzme havuzu.

OTOPARKLAR
1 ve 2 odalı dairelerin her birine 1'er adet, 3 ve 4 odalı dairelerin her birine 2* şer adet, 5+1 dairelerin herbirine 3' er adet yönetmeliklere uygun kapalı yeraltı otoparkı.(Otoparklardan binalara ve asansörlere direkt ve güvenlik geçişli)

DEPOLAR
Her daireye büyüklüğüne göre 1 adet kapalı depo.

ISITMA SİSTEMİ
Tam otomatik kontrollü, yüksek verimli doğalgaz kazanlarından oluşan merkezi ısıtma sistemi, ısı ölçer sistemi, daire içlerinde zeminden kılıflı borularla dağıtım ve projesine uygun konvektör ve/veya panel radyatörler, banyolarda havlupanel ısıtıcılar.

SIHHİ TESİSAT SİSTEMİ
Şebeke suyu yumuşatma sistemi (8-10 (ransız sertliği), bireysel faturalandırma sistemli kombine tip ısıtma modülünden sağlanan 24 saat merkezi sıcak su, pis su şaftlarında sessiz boru sistemi, bahçe sulamada ve klozet rezervuarlannda arıtılmış atık su kullanım sistemi, yağmur suyu yeniden kullanım sistemi.

ELEKTRİK TESİSATI
Projeye ait trafo ve otomatik devreye giren 1/1 güçte jeneratör, 3 fazlı elektronik sayaç, hayat koruyucu kaçak akım rölesi,zehirli gaz çıkarmayan halojensiz kablo tesisatı, yıldırımdan korunma tesisatı ve paratoner, topraklama tesisatı.

GÜVENLİK
24 saat kapalı devre kamera izleme ve kayıt sistemi, otoparklara uzaktan kumandalı ve/ veya kartlı giriş sistemi, dairelerde blok girişi ve güvenlikle irtibatlı görüntülü interkom sistemi, site. blok, sosyal tesisler, otopark ve daire girişlerinde kişi tanıma sistemi.

SOĞUTMA SİSTEMİ
Salon, oda ve mutfaklarda merkezi sisteme bağlı, tavan tipi fan-coil'ler ile bireysel termostat kontrollü soğutma sistemi (soğutma otomasyonuna uygun altyapı ile), bireysel ve otomatik faturalandırma sistemi.

TV, TELEFON, İNTERNET
Salon, mutfak ve odalarda uydu, dijital ve kablolu yayınlara uygun tv sistemi, 3 telefon hattı ve daire içi kablosuz internet sistemi, daireler ile yönetim ve hizmet birimleri (güvenlik, resepsiyon, yönetim, sosyal tesis, teknik servis vb.) arasında dahili telefon sistemi.

YANGINDAN KORUNMA
Her blokta basmçlandırılmış yangın kaçış merdiveni, her katta yangın dolabı, itfaiyenin isteğine bağlı gerekli tesisatlar ile dairelerde ve kat hollerinde dijital adresli yangın ihbar ve anons sistemi, ıslak mekanlar hariç tüm mekanlarda sprinkler yangın söndürme sistemi, itfaiyeci asansörü, itfaiyeci söndürme ağızları, cepheden acil tahliye sistemi.

AKILLI EV OTOMASYONU ALTYAPISI
Akıllı ev otomasyonu altyapısı (aydınlatma otomasyonu, ısıtma/soğutma otomasyonu, ıslak mahal su basma sensörü, stor perde otomasyonu, müzik ve tv sistemi otomasyonu, güvenlik otomasyonu vb. otomasyon sistemlerinin kurulumuna uygun)

HAVALANDIRMA
Amerikan ve Avrupa standartlarına uygun olarak daire içi tüm yaşama mekanlarına (salon, oda, mutfak) iklimlendirilmiş taze hava, ıslak hacimlerden (banyo, wc) ve mutfaktan egzost. egzost havasını taze havanın iklimlendirilmesinde kullanan ısı geri kazanım sistemi.

NOTLAR:
"RESIDENCE" HİZMETLERİ : Profesyonel site yönetimi altında: karşılama, valet parking, resepsiyon ve concierge, housekeeping, catering, uyandırma servisi, mesaj-telefon servisi, limuzin/araba kiralama servisi, her türlü rezervasyon servisi, kargo ve kurye servisi, özel ekmek/gazete servisi, alışveriş yardımcısı, garson/aşçı kiralama, kişisel, güvenlik ve koruma, bebek bakım ve refakat servisi, evcil hayvan bakım servisi, kuaför, kuru temizleme, doktor ve ambulans hizmeti, oda servisi, fatura takibi ve ödemesi, bakım ve onarım servisi, oto kuaför vb. hizmetler.
"ÇARŞI" : Akvaryum katında, içerisinde, cafe-restoran, market,çeşitli büyüklükte ve değişik amaçlı mağazalardan oluşan ticari alanların yer aldığı butik çarşı.
ANT YAPI Proje geliştirme ve uygulama aşamasında gerekli gördüğü deâisiklikleri vapma hakkını saklı tutar

Yüklenici Firma / Firmalar: Ant Yapı

Anthill Residence Görseller

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri