Aqua Manors Konutları Hakkında

Sevdikleri İstanbul için yaşarken, bıktıkları İstanbul'un dışında olmak isteyenler Aqua Manors'ta buluşuyor.

172.000 m2 alan üzerinde, TEM Otoyolu'na birkaç dakika uzaklıkta konumlanan Aqua Manors, İstanbul'un üst düzeyde yaşayan insanlarını biraraya getiriyor. Standartların üstünde kaliteli bir yaşam, Aqua Manors'un her ayrıntısında kendini hissetiriyor.

Yapay göletlerin süslediği Kuğulu Park, açık ve kapalı yüzme havuzlarının çevrelediği Blue Centrum ile birçok sosyal aktivite ve spor olanakları Aqua Manors sakinlerine, yaşamlarının en güzel günleri geçirme ayrıcalığı yaşatıyor.

Aqua Manors projesi nasıl oluştu ?
Türkiye’de yaşanan ekonomik krize rağmen Sinpaş, Aqua Manors Projesini markasının sinerjisine ve gücüne güvenerek 2001 yılında lanse etti ve olağanüstü bir ilgiyle karşılandı.

Sinpaş Aqua City projesinde su konseptinden yola çıkarak, İstanbul’un göbeğinde hayalden muhteşem bir gerçeğe dönüştürdüğü adeta bir su cenneti yaratmıştı. Aqua City’nin gördüğü büyük ilgi, gerek mimari tasarım-üretim gerekse satıştaki performansı Sinpaş’ı ikinci büyük su şehri projesine yönlendirdi. Aqua Manors’ın çıkış noktası bu iken Sinpaş bambaşka bir mimari konsetple bu kez villaların çoğunlukta olduğu, büyük bir arazide geniş bahçeler içinde bir yeni yaşam mimarisi kurguladı. Sinpaş yetkilileri, dünyada olup biteni takip etmek ve yeni teknolojileri bizim insanımızın yaşam tarzına adapte etmek gerektiğine inandıkları için bunları da yeterli bulmayıp IBM ile işbirliği yaparak Türkiye’de ilk olarak smart home sistemini projenin konseptine dahil ettiklerini belirtiyor. Tüm bu yaklaşımlar sonucunda da "Su ve Teknoloji" şehri Aqua Manors ortaya çıktı.

Neden Çekmeköy?
İnsanlar her ne kadar İstanbul’un dışında bir yaşamı hayal etseler de gerçek yaşam burada. İş hayatı, sosyal hayat İstanbul’un merkezinde olmayı zorunlu kılıyor. Ama merkezde oturmak adına da İstanbul’da yaşamayı çekilmez hale getirmemek gerektiği düşünülüyor. Bu nedenle Aqua Manors’ın sevdiğimiz İstanbul’un içinde, bıktığımız İstanbul’un dışında bir proje olması istenmiş.

Aqua Manors, yeni projeler arasında İstanbul’un içinde yer alan en büyük villa projesi. Çamlıca’ya sadece 12 km, Boğaziçi Köprüsüne 13 km. mesafede, ana caddelerle kolayca ulaşabileceğiniz, İstanbul’un yeni gözde yerleşim mekanı Çekmeköy’de yer alıyor.

Site özellikleri:
Aqua Manors projesinde başlangıç noktası Yeni Yaşam Mimarisi anlayışı olduğundan bu anlayışın gerektirdiği alt yapıyı oluşturacak teknolojiyi ve detayları, ihtiyaçlarında ötesinde planlanmış. Aqua Manors’ın logosunda da yer alan "Kuğu", su ile bütünleşmiş, uyum içinde süzülen ve izlerken müthiş keyif veren estetiği ile Yeni Yaşam Mimarisi anlayışını sembolize ediyor.

172 bin metrekarelik çok büyük bir alan üzerinde villaların ağırlıkta olduğu Aqua Manors sadece 326 ev olmak üzere, 134 adedi villa, 192 adedi ise Recidence executive daireden oluşuyor.

Daire Özellikleri
Projede iki tip mimari kullanılmış. Bunlardan biri 11 bloktan oluşan Recidence’larda yer alan executive daireler. Executive dairelerin en büyük özelliği, sade, yalın ve modern mimarisi. Yerleşim alanlarının tespitinde olabildiğince esnek ve işlevsel bir tasarım gerçekleşti. İşlevi dışa taşıyan cephe anlayışı sayesinde, evin her evin geniş cam yüzeylerle ile site içinde yaratılan eşsiz peyzaja panoramik bakışı sağlandı ve konut içlerinin dış mekansal düzenleme ile bütünleşerek gün ışığının içeride tutulmasına özen gösterildi.

Residence Blokların girişinde yer alan lobi, dairelere giriş-çıkış kontrolü dışında, babysitting, refakat, eczane, kuru temizleme, çamaşır servisi, ev bakım servisi, kargo, resepsiyon vb. hizmetleri de karşılayacak şekilde organize ediliyor. Özellikle çağdaş yaşam anlayışını benimsemiş, yoğun çalışan ve çalışma hayatının, ev hayatı üzerindeki yükünü hafifletmek isteyen profesyoneller için lobi hizmeti gerçek bir kurtarıcı.
145 metrekare ile 333 metrekare arasında 8 farklı ev seçeneği bulunan recidence’larda büyük ortak havuzlar, geniş balkon, dublekslere özel bahçe, şömine ve barbekü arasında yer alıyor.

Villa Grand ve Villa Manor’lar..
Aqua Manors projesinin ağırlık noktasını oluşturan villalarda ise VİLLA GRAND ve VİLLA MANOR olarak iki ayrı seçenek sunuluyor..

Villa Grand 358 metrekare büyüklüğünde. Hobi salonundan, kapalı yüzme havuzuna, sauanaya, kış bahçeli mutfağından , ebeveyn süitine, açık havuz ve muhteşem bahçe manzarasını içerdeyken bile hissettiren salonuna kadar detaylarda bile konforu sonuna kadar yaşatacak şekilde dizayn edildi.

Villa Manor 280 metrekare. Villa Grand’ın hem açık hem kapalı yüzme havuzu mevcut iken, Villa Manor’un açık yüzme havuzu var. 65 metrekare net salonu bulunan villa, tıpkı Villa Grand gibi kendine özel bahçesi, kış bahçeli mutfağı, saunası, muhteşem ebeveyn süiti ve yine detaylarda yakaladığı çözümlerle çok başarılı planlandı ve gerek Villa Grand, gerekse Villa Manor geçtiğimiz kampanya döneminde bizleri doğru bir proje yaptığımıza bir kez daha inandıracak kadar büyük ilgi gördü. Aralık 2003‘de tamamlanan Aqua Manors projesi, Sinpaş’ın diğer projelerinde de hiç değişmeyen bir özellik olarak henüz toprak aşamasında iken seçkin sahiplerini bulmayı başardı.

Sosyal Tesis ve Yeşil Alanlar:
Aqua Manors’un en önemli avantajlarından biri, çok büyük bir alan üzerine az sayıda konutun yapılandırılması ve ağırlıklı olarak villalardan meydana geliyor olması. Tabi bu da mükemmel bir peyzaja, özel-ortak havuzlara ve göletlerin oluşumuna imkan veriyor. Site çevresindeki yeşil alan ve göletlerin yüzölçümü 2000 metrekare. Blue Centrum adını verilen, kapalı yüzme havuzu, açık yüzme havuzu, fitness center, cafe, alışveriş merkezi bulunan sosyal tesis tüm sitenin ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verecek şekilde planlandı. Ayrıca tenis kortları, basketbol, voleybol sahaları böyle bir projede doğal olarak yer alan spor alanları.

Yüklenici Firma / Firmalar: Sinpaş

Aqua Manors Konutları Görseller

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri