Dumankaya Hakkında

Türkiye’nin önemli gruplarından Dumankaya köklü geçmişinden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak hizmetlerini sürdürmektedir.

İnşaat sektörünün en deneyimli, aynı zamanda en dinamik kuruluşlarından biri olan Dumankaya, kurulduğu yıl olan 1963 yılından bugüne 1.130.000 m2 üzerine yaklaşık 7.000 konut inşa ederek binlerce aileyi daire sahibi yapmıştır. Ayrıca 5 adet eğitim kurumu ve 18 adet ticaret merkezinin yapımı gerçekleştirilmiştir.

1960-1980 yılları arasında ticari, kamu ve konut inşaatlarında belirgin bir ilerleme göstererek özellikle İstanbul’un Anadolu yakasında çeşitli projelere imza atan Dumankaya, 1980-1995 arasında başta konut olmak üzere hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Bu dönemde tamamlanan projeler arasında Bostancı Konutları, Bostancı Yeşil Bahçe Konutları, Dumankaya Kozyatağı Evleri ve çeşitli kamu binaları, ticaret merkezleri ile eğitim tesisleri sayılabilir. 1995-2007 yılları arasında ise Gümüş
Vadi Villaları, Dumankaya Çamlıca Evleri, Dragos Drive, Yenişehir Evleri,Çekmeköy Evleri, Gizli Bahçe Konakları, Dragos Drive 34, Kelebek Vadisi Evleri ve Manzara Konakları bu projeler arasında yer alabilir. Yakın gelecekte teslim edilmesi beklenen projeler arasında ise Trend, Gizli Bahçe Akdeniz Evleri ve Konsept İstanbul bulunmaktadır.

1963 yılında İbrahim ve Halit Dumankaya tarafından kurulan inşaat şirketi bugün başta inşaat sektörü olmak üzere yapı malzemeleri pazarlamasından otomotive, sigortacılıktan PVC kapı ve pencere sistemleri üretimine pek çok alanda hizmetler veren bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür.

DUMANKAYA GRUBU'NU OLUŞTURAN ŞİRKETLER

Dumankaya Grubu hedefleri belirlenen ana stratejiler çerçevesinde şekillenmiştir:

Dumankaya Konut Projeleri

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri