Emlak Konut GYO Hakkında

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.


1953 yılında kurulan Ankara İmar Ltd. Şti. ile Türkiye İnşaat Malzemeleri Ltd. Şti.(TİMLO) 1987 yılında birleşmiş ve Türkiye Emlak Bankası A.Ş. bağlı ortaklığı İnşaat ve İmar A.Ş.adını almıştır.26.12.1990 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye Emlak Bankası A.Ş. bağlı ortaklığı İnşaat ve İmar A.Ş. ile iştiraki Emlak Yapı A.Ş.’nin kapatılarak birleştirilmesi suretiyle Emlak Konut A.Ş. oluşturulmuştur. Emlak Konut A.Ş. 29.07.2002 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşmüş ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. adını almıştır.

Emlak Konut GYO A.Ş. kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerinde konut ve ticari ünitelerden oluşan projeler(İstanbul’da Ataköy ve Sarıkonaklar, Ankara’da Or-an ve Elvankent projeleri ve diğerleri) üretmiş bununla birlikte birçok büyük projede mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri vermiştir.

Emlak Konut GYO A.Ş. 04.08.1999 tarih ve 99/T-29 sayılı Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı ve 29.12.1999 tarih ve 23921 S. Resmi Gazete’de yayınlanan Konut Edindirme Yardım Hesaplarının( KEY) tasfiyesine dair 588 S. KHK’nin 1. Maddesinin uygulanmasını teminen, Türkiye Emlak Bankası A.Ş. ile Emlak GYO A.Ş. arasında düzenlenen protokol ile mülkiyeti Türkiye Emlak Bankası A.Ş.’ne ait gayrimenkullerin aynı sermaye olarak devredilmesiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) dönüşme sürecine girmiştir.

4603 S. Yasa’nın Yürürlüğe girmesi ve ana teşebbüs Türkiye Emlak Bankası A.Ş.’nin yeniden yapılandırılması çerçevesinde Emlak konut GYO A.Ş.’nin Ana Sözleşmesi 19.03.2001 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında tadil olunarak Özel Hukuk Hükümleri’ne tabi kılınmıştır. Emlak Konut GYO A.Ş.’nin kuruluş sermayesi 1990 yılında 370 milyar iken çeşitli sermaye artışlarıyla, bugün 4.2 milyar YTL’lik portföy değeriyle Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’dır.

İştiraki bulunduğu TOKİ’nin önümüzdeki dönem için 500 bin konut üretme hedefi doğrultusunda proje çalışmalarına hız veren Emlak Konut da 60 bin konuta ulaşmayı planlamaktadır. Geliştirdiği ve geliştireceği konut projelerinin belirli bir mimari konsepte ve yaşam standardına sahip olması, sınıfının kalite standartlarını bir adım öteye taşıyabilmesi ve finansal olarak ulaşılabilir olması Emlak Konut’un temel kriterleri arasında yer almaktadır.

Gayrimenkul sektöründeki değişiklikleri ve talebi yakından takip ederek, modern ve çağdaş projeler üretmeye devam eden Emlak Konut bugün itibariyle 32.220 konuttan oluşan projelerini hayata geçirmiş bulunmaktadır. Yapımı tüm hızıyla devam eden İstanbul’da Ağaoğlu My World, Uphill Court Ataşehir, Idealist Kent, KentPlus Ataşehir, KentPlus Mimarsinan, Misstanbul, Ispartakule, Novus Residence, Avrupa Konutları-TEM, İzmit’de Körfezkent, Silivri’de Selimpaşa Emlak Konutları,Çorlu’da Ergene Vadisi, İzmir’de Soyak Mavişehir, Albayrak Mavişehir, Bozoğlu Mavişehir Evleri, Tekirdağ’da Dreamcity Çerkezköy ve Lüleburgaz’da Burgazkent Avrupa’nın sayılı projeleri arasında yer almaktadır.Misyon


Teknolojik değişimi takip ederek sektördeki öncü konumunu korumak, yeni bir mimari anlayışla planlı yerleşim alanları inşa ederek insanlara kaliteli, huzur ve mutluluğa katkı sağlayan konutlar sunmak; elde edeceği gelirlerle düşük gelirli insanları tabii afetlere dayanıklı ve estetik konut sahibi yapabilecek projeler üretmek, ortaklarına maddi ve manevi kalkınma imkanları sunmaktır.


Vizyon


Yurt içinde elde ettiğimiz başarılı konumumuzu yurtdışında da sürekli geliştirerek 2027 yılı sonunda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hizmetlerinde dünya ölçeğinde bir kurum olmak, girişimci, dinamik ve yetkin kadromuz ve müşteri odaklı yaklaşımımızla dünyanın çeşitli ülkelerindeki yerel mimari özellikleri ve Türk mimarisini bütünleştiren, çağın ihtiyaçlarına ve çevreye uyumlu, özgün projelere imza atarak ülkemizi temsil etmektir.


Ülkemize ve halkımıza kalıcı hizmetler vermek amacıyla, faaliyet gösterdiğimiz gayrimenkul yatırım ortaklığı sektöründe öncü, özgün ve kaliteyi hizmetlerimizin, kurum kültürümüzün vazgeçilmez öğesi olarak kabul ederek; Gerçekleştirdiğimiz her hizmette iş gücü, para, zaman ve malzeme dahil tüm kaynakların, kurum hedefleri doğrultusunda etkin ve verimli şekilde kullanılmasını sağlamak, teknolojik yenilikleri yakından takip ederek uygulamak, Modern yerleşim alanları oluşturmaya yönelik, şehir planlaması ve estetik unsurların ön planda olduğu çevreci yaklaşımı benimsemek, Sektöründe güvenilir, saygın, iç ve dış müşteri odaklı perspektifle, müşteri beklentilerinin üstünde faaliyetlerimizi gerçekleştirmek, Hizmetlerimizin ve kalite yönetim sistemimizin sürekli gelişmesinin temeli olan personelimizin kişisel ve mesleki gelişimlerinin sürekliliğini sağlamak olarak benimsenmiştir.

Emlak Konut GYO Konut Projeleri

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri