Sinpaş İstanbul Palace Hakkında

Eski ve yeni İstanbul'un yalnızca en güzel yanlarının buluştuğu yer; İstanbul Palace... Hani palaslara girdiğinizde görkemli bir yapıyla karşılaşırsınız. Merdivenler vardır; sizi alır götürür... Bir zamanlar İstanbul'un geniş bahçeler içindeki görkemli evlerinde yaşanan asil hayat... Bu yaşam tarzı bugün İstanbul'un en özel mekanında hayat buluyor.

SOSYAL YAŞAM
Burada, ortak paylaşım alanı olan su kenarında sosyal ilişki için aradığınız çevreyi bulabilirsiniz. 52 aileye ev sahipliği yapacak olan İstanbul Palace'ta sizinle aynı hayat görüşüne sahip onlarca ailer var. Artık dostlarınızla konuşmak için evinizden uzaklaşmanız gerekmeyecek. Altunizade'ye 10 dakikalık mesafesi sayesinde de arkadaşlarınız İstanbul Palace'taki evinize rahatça uğrayabilecek. Ayrıca İstanbul Palace'ın aile bireylerinin yakınlaşması ve daha çok zaman geçirmesi konseptiyle oluşturulan cozy mimarisi sayesinde de ailenizle olan ilişkileriniz her zamankinden daha sıcak olacak.

MUTLULUĞUN SIRLARI
>Her sabah orman manzarasıyla uyanmak
>Hep düşünü kurduğunuz bahçeli ve havuzlu villada oturmak
>Güvende olduğunu bilmek
>Aileniz ve sevdiklerinizle özlediğiniz şeyleri yapmak
>Nezih komşularla doyurucu sohbetler yapmak
>Çocuğunuzu doğal ortamda büyütmenin verdiği huzur
>İster ormanda, ister bahçede ya da isterseniz su kenarında köpeğinizle keyifli gezintiler yapmak

BALAYI İÇİN EGZOTİK BİR YER
İstanbul Palace, taş yürüme yolları, ahşap havuz varendası ve kişisel zevkin kullanımına açık bahçe görüntüsüyle size egzotik bir mekan sunuyor. sadece siz ve sizin gibiler için...

Hiçbir villanın birbirine yakın plandan bakmadığı, her birinin orman manzarasına hakim yerleşimi ve özel ve havuzlarıyla bir ömürlük balayı, İstanbul Palace'ta.

YAŞLANMAYI DURDURUN
Bütün hayallerinize cevap veren, güzel bir villa... Keyifli size özel bir doğa, nezih komşular, huzur dolu, dingin bir atmosfer... Cildinize zarar veren kirli havadan, sizi hergün tüketen şehrin o tüm stresinden ve yoğunluğundan eser yok! Burada genç kalmak içten bile değil!

İSTANBUL PALACE'TA KOMŞULUK
İstanbul Palace'taki site sakinleri, gerçekten sakinler. Nasıl olmasınlar ki; istedikleri an hep beraber oturup su kenarında sohbet ediyorlar, istedikleri an ise yalnızca kendilerine ait olan havuzun keyfini çıkarıyorlar. Benzer dünya görüşünü paylaşan insanlar, sosyal bir ilişki için aradıkları her şeyi İstanbul Palace'ta buluyorlar.

İstanbul Palace'ta evler birbirinin görüş alanında değildir. Kimi kesintisiz doğa orman manzarasıyla başbaşa, kimisi hem ormana hem de sitenin ortasındaki su kenarında, İngiliz Bahçesi tarzı yeşile bakıyor. Arazi eğimlerinin doğru kullanımıyla mükemmel bir yerleşim sağlanan villaların geniş görüş alanları var.

KONUM
Çamlıca'dan Şile istikametine yöneldiğinizde birkaç dakika içinde yemyeşil bir karşılamanın ardından İstanbul Palace , tüm güzelliğiyle sizi karşılıyor. Burası Altunizade'ye 10 dakikalık mesafede; istediğiniz an yeni İstanbul'da sıkıldığınız an eski İstanbul'da bulunabileceğiniz bir
Zaman Makinesi.

İstanbul Palace nasıl bir yer?
Hem bahçeler içinde bir konak atmosferini hemde samimi bir sosyal atmosferi vaad eden; hem nostaljik, hem modern; hem şehrin içinde, ama kent karmaşasından uzak bozulmamış doğal ortamın içinde bir yer.

Pek çok ev projesi var...
İstanbul Palace'ı farklı kılan sey nedir?
Eski İstanbul'un o bozulmamış, insanı rahatlatan büyüleyici etkisi bu projede tekrar hayat buluyor. Farklı, kendine özgü bir ruhu var Istanbul Palace'ın. Bütün konut projeleri arasında da çok farklı bir yerde duruyor.
Istanbul Palace'ın bir benzeri yok ki farklılaştırmaya çalışalım...

Şehrin içinde ve bu kadar yeşille iç içe bir yaşam alanı...
Bu ilginç kombinasyon evin mimari ruhunu nasıl etkiledi?
Atmosfer projenin ruhunu ister istemez etkiliyor. Bahçeler, havuzlar, göletler, orman manzaralı balkon ve odalar... Burayı, şehrin bu iç içeliğinden sıkılan insanlar tercih edecek. Bu nedenle hiçbir villanin karşılıklı birbirine bakmamasına dikkat ettik. Her villa kendi manzarasına bakıyor. Kimisi kesintisiz orman manzaralı, suyla başbaşa; kimisi hem ormana hem de sitenin göletli yemyeşil parkına.

İstanbul Palace'ı kurgularken imgeleminizdeki yaşam kesitleri nelerdi?
Ebeveyn suitindeki terasta ayışıgında romantik bir gece, sofada sessiz bir okuma arası, kış bahçesinde keyifli bir beş çayı, havuzda güzel bir pazar, jakuziden ormanı seyrederken dinlenen eşsiz bir caz ezgisi, bahçede verilen 'yaza merhaba' partisi, şömine başında ailece geçen bir kış gecesi.... Burası yaşayan bir yer...

Farklı bir dokuya sahip bu proje... Ne tam klasik, ne de tam modern... İstanbul Palace'ın tarzını biraz anlatır mısınız?
Köşklerdeki görkemin modernize edilmiş hali diyebiliriz.... Galerilerle oluşturulmuş yüksek tavanlar... Bütün evi algılayabileceğiniz, sofayla birleşmiş görkemli antre... Zengin bir karşılama için yuvarlak formlu merdivenlerle çıkılan villa giriş verandası. Sonuçta güzel bir kombinasyon çıktı ortaya...

Büyük bir villa yapısı yabancılaşmayı da beraberinde getirmeyecek mi?
Tasarımınızda bunu önleyecek bir ayrıntı söz konusu mu?
En çok önem verdigimiz şeylerden biriydi bu; sıcak bir atmosfer yaratmak. Aile bireylerinin odalari sofaya açılacak şekilde tasarlandı. Oda aralarında konuşma, görüşme, kitap, piyano fonksiyonlarına cevap veren solo-galeriler var. Bütün bunlar, İstanbul Palace'daki sıcak ve samimi atmosferi yaratan mimari ayrıntılar.

Burası bir villa projesi... Ama görüyoruz ki villa komsuluğu ve sosyal ilişkiye de çok önem verilmiş?
Su kenarında ortak alanlardan, spor alanlarına kadar pek çok ayrıntı site içi sosyal ilişkiyi ve komsuluğu arttırmak için tasarlandı. Evin kendisi kadar sosyal atmosferi de önemli. Sosyal yönüyle de mükemmel bir proje; işte yapmak istediğimiz şey buydu...

Yüklenici Firma / Firmalar: Sinpaş

Sinpaş İstanbul Palace Görseller

Şehirlere Göre Konut Projeleri

Firmalara Göre Konut Projeleri